2x4 Systém

Platformové rámování je tesařská technika založena na svislých a vodorovných prvcích. Tyto prvky tvoří rám, na který je přichyceno vnější a vnitřní opláštění z velkoformátových desek. Vzniká sendvič tvořený rámovou konstrukcí a jeho výplní z tepelné izolace. V počátcích byl hlavním stavebním prvkem hranol o průřezu 2×4 palce (4×10cm), proto název 2×4 systém. Tento rozměr se postupně měnil, název však zůstal.

Dům může být navržen z masivních dřevěných hranolů nebo z dřevěných I-nosníků, jejichž osová vzdálenost je 625mm. Tato vzdálenost umožňuje vložit do stěn maximální množství tepelné izolace a snížit tak provozní náklady budovy. Výhodou je rozměrová návaznost dalších materiálů (izolace, opláštění), snižuje se tak prořez. Nejlépe s osovou vzdálenosti 625mm pracuje metoda SMART FRAMING. Tato metoda primárně řeší tepelně izolační vlastnosti budovy, přitom nijak nesnižuje její vlastností statické a konstrukční. Pro své vynikající vlastnosti je tato metoda naší firmou preferována. Vhodnost zvolené metody rámování schvaluje projektant ve spolupráci se statikem. Naši projektanti se orientují v moderních technologiích rámování dřevostaveb a důsledně je při projekci dodržují.

Díky svým vynikajícím vlastnostem konstrukčním, tepelně izolačním a ekonomickým se platformové rámování stalo dominantní technologií dřevostaveb. Při použití nevelkého množství materiálu je možno obestavět velkou plochu za příznivou cenu. Tato technologie neklade žádná omezení z hlediska architektury nebo tvarosloví stavby.

Společnost PB24.CZ s.r.o. nabízí ucelená řešení pro Váš dům, od projekce po samotnou realizaci. Pomůžeme Vám se zorientovat ve světě dřevostaveb a vysvětlíme mnohdy neuvěřitelné mýty a předsudky vázající se ke dřevostavbám. Jsme tým odborníků věnující se dřevostavbám v jejich plném rozsahu. Sledujeme bedlivě jejich dynamický rozvoj, na kterém se svou činností aktivně podílíme.© 2013 – 2016 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign