Fasády

První dojem z každé stavby je primárně vytvářen fasádou. I člověk, který do Vašeho domu nikdy nevstoupí, jej bude vždy posuzovat podle zevnějšku. Dřevěná fasáda jedinečným způsobem zvýrazňuje samotnou budovu, je známkou individuality a vysokého citu pro estetiku. Je typická živým vzhledem, vzhledovou růzností, odolností vůči počasí a vynikajícími konstrukčními a ekologickými vlastnostmi. Dřevěné fasády se často využívají i při rekonstrukcích starších domů. Obnoví krásu stavby, případně zakryjí drobné nedostatky.

Dřevěná fasáda nevytváří na stavbě neprodyšnou vrstvu, výborně tepelně izoluje a v létě zabraňuje přehřívání interiéru. Je připevňována nerezovými vruty do dřevěného roštu, který ji odvětrává a vysušuje. Správná volba materiálu má rozhodující vliv na životnost. Pro svou odolnost jsou využívány exotické dřeviny (cedr, teak apod.), z evropských dřevin je vhodný například modřín. Fasádu z těchto dřevin lze ponechat bez povrchového nátěru, získá tak stříbro-šedou patinu, podobnou teakovému dřevu. Odborně navržená a namontovaná dřevěná fasáda z kvalitního materiálu se vyznačuje vysokou trvanlivostí a odolností. Bez povrchové úpravy vydrží i 25 let.

Kromě dřevěných fasád se naše společnost zabývá také standardním zateplováním budov kontaktními fasádními systémy s omítkovou fasádou. Jsme certifikovaným dodavatelem programu Zelená úsporám, který by se měl v roce 2013 opět rozběhnout.

Při návrhu fasády je důležitá spolupráce mezi architektem, projektantem a zákazníkem. Dřevěnou i omítkovou fasádu Vám dodáme v kompletním balíčku, tzn. od studie přes projekci až po samotnou realizaci. Vše vyřídíte u nás, na jednom místě, bez nutnosti komunikovat s více subjekty. Je to pohodlné, navíc šetříte svůj čas.


© 2013 – 2016 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign